13 Şubat 2010 Cumartesi

sevgi işte:))


Koskoca bir bahçede harikulada çiçekler içinde bir papatya.. Ve papatya aşık olmuş, yanmış tutuşmuş ak sakallı bahçıvana.. Bir ümit bekliyormuş. Yüzlerce çiçeğin arasından Onunla, sadece onunla saatlerce ilgilensin.. Buz gibi suyunu sadece ona döksün istiyormuş.. Sadece ona değsin makası, Sadece ona gülsün dudakları.. Kıskanıyormuş bahçıvanı, kırmızı güllerden, sarı lalelerden, mor menekşelerden.. zambaklardan… Papatya, sadece bahçıvan için açıyormuş, Bembeyaz yapraklarını…Bir gün, aşkı öyle büyümüşki.. Papatya yapraklarını taşıyamaz olmuş.. Eğilivermiş boynu.. Toprağa bakıyormuş artık.. Bahçıvanın sadece sesini duyuyormuş.. Ayaklarını görüyormuş.. Bunada şükür diyormuş.. Yetiyormuş ona, bahçıvanın varlığını hissetmek.. Zaman akıp gidiyormuş.. Papatya bahçıvanın yüzünü görmeyeli çok olmuş.. Ne var sanki boynumu kaldırsa…. Bir kerecik daha görsem yüzünü diyormuş…Ve işte bir gün…Bahçıvan papatyaya doğru yaklaşmış.. İncecik bedenini ellerinin arasına almış.. Elindeki sopayı, köklerinin yanına, toprağa sokmuş bir iple papatyanın gövdesini bağlayıvermiş sopaya.. Papatya o an daha çok sevmiş bahçıvanı.. Hala göremiyormuş onu, ama bedeni kurtulmuş.. Uzun bir müddet sonra, bahçıvan uğramaz olmuş bahçeye.. Gelen giden yokmuş.. Kahrından ölecekmiş papatya..Ama işte bir sabah… Hortumdan akan suyun sesiyle uyanmış.. Derin bir oh çekmiş.. Çılgıncasına sevdiği bahçıvan geri gelmiş.. Birden, kendisine doğru gelen iki ayak görmüş.. Bu onun delicesine sevdiği bahçıvan değilmiş.. Başka birisiymiş.. Adamın elinde bir de makas varmış.. Papatyanın kafasını kaldırmış yukarıya doğru….
Ne güzel açmışsın sen öyle demiş.. Bu gencecik, yakışıklı bir delikanlıymış.. Gözleri gök mavisi, saçları güneş sarısıymış.. Ama gövden seni taşımıyor demiş. Elindeki makası papatyanın boynuna doğru uzatmış.. Ve bir hamlede başını gövdesinden ayırmış.. Papatya yere düşerken hatırlamış sevdiğini.. O ak saçlı, ak sakallı, yaşlımı yaşlı . bahçıvanı hatırlamış.. Birde o gencecik, yakışıklı delikanlıyı düşünmüş.. Ve o an anlamış, neden o yaşlı bahçıvanı sevdiğini.. O her şeye rağmen, papatyaya emek vermiş.. Ona hiç bir zaman güzel olduğunu söylememiş, ama onu aslında hep sevmiş….
Papatya anlamış artık…Sevgi, emek istermiş…Yere düştüğünde son bir kez düşünmüş sevdiğini… Teşekkür etmiş ona içinden.. Son yaprağıda kuruduğunda, biliyormuş artık….Gerçek sevginin, söylemeden, . yaşamadan ve asla kavuşmadan varolabileceğini…sevgililer gününüz kutlu hediyeleriniz bol olsun ..:))
aşk günah olmayacak kadar masum.köle olmayacak kadar özgür.unutulamayacak kadar derin.umulmayacak kadar yakın.ve tek başına yaşanamayacak kadar özel sevgileriniz daim olsun
aşk ailedir evlatdır eştir arkadaştır dostttur kısaca aşk herşeydir :)))

10 yorum:

tatesal dedi ki...

Canımbenim ne güzel bir hikaye....
Sevgililer günün kutlu olsun ....
Bizde pek kutlanmaz böyle günler
Sevgiyle kal...

meliha dedi ki...

Canım çok güzel bir hikayeymiş paylaştığın için sağol
sevgililer günün kutlu olsun. öpüyorum.

3prenses dedi ki...

harikaymış şekerim.teşekkürler.

GüCüBe dedi ki...

Hikaye çok güzelmişş, er günümüzün sevgi dolu geçmesi dileğimle.
Yeni blogumu haberdar etmeden eklemişsin sen :) Blog listende göremedim ama..

Sevgiler.

fatma48-hazanyagmuru4 dedi ki...

çok güzel bir hikaye sevgi emek ister çok doğru bir söz sevgi ertelenmemeli sevdiğinizi söylemekten aciz kalmamalıyız derim seni çok ama çokkkk seviyorum canım kardeşim fatoşa kucak dolusu selamlarımı ilet ALLAH sevenden sevilenden ayırmasın

sinem dedi ki...

Bence de sevgi demek emek demektir. Çok güzel bir hikaye ymiş. Can Bey ve sana bir ömür boyu mutluluklar diliyorum.

SERRA dedi ki...

hikaye ne kadar anlamlı.. ben sevmem böyle günleri bana özel değil çünki..

CAHİDE dedi ki...

Hep zâhire dalar,bâtını unuturuz.Bu yüzden bizi asıl kimin sevdiğini farkedemeyiz.Çok güzeldi canım Allah razı olsun...

Ballı Cimcime dedi ki...

Çok teşekkür ederim Canım, bu güzel hikaye içinde ayrıca teşekkürler... Sevgilerimle:)

KEYFESEYRAN dedi ki...

Canım blogdan 2 gündür ayrıydım neler yapmışsın özlemişiz seni teşekkür ederiz